≡ ЖК Кандинський 》 Концепція житлового комплексу KANDINSKY Odessa Residence

Нестандартна архітектура KANDINSKY Odessa Residence зумовила пошук настільки ж нестандартних рішень у процесі реалізації проєкту. Про те, як проходила робота над втіленням концепції та з якими викликами довелося зіткнутися команді, розповів Денис Півнев.

- Рендери KANDINSKY Odessa Residence вражають: нестандартна форма будівель, фасадне скління, що забезпечує панорамний вид на море. Наскільки складно втілити задумане у реальність?

- У наш час вже нікого не здивуєш суцільними скляними фасадами, тому ми пішли далі. Параметрична архітектура будівель, яка стала стандартом для всього світу, для України все ще інновація. Будинки в KANDINSKY Odessa Residence неоднорідні, кожен поверх унікальний і зміщений відносно попереднього в кількох площинах. Звичайно, будівництво такого об'єкту передбачає певні складнощі та ризики, але ми свідомо пішли на них, оскільки кінцевий результат того вартий!

- Розкажіть детальніше про складнощі в процесі будівництва системи фасадів для KANDINSKY Odessa Residence.

- Під час реалізації концепції команді необхідно було вирішити дві ключові задачі: монтаж віконних систем і зовнішнє фасадне огородження. Параметрична архітектура у KANDINSKY Odessa Residence виключала застосування стандартних технологій. Не існувало універсальної системи, за допомогою якої ми могли реалізувати нашу оригінальну концепцію. Через зміщення поверхів у будинках нам не підходила система світлопрозорих огороджувальних конструкцій (СПОК-и) — це так звана система стійко-ригельного фасаду. Також неможливо було застосувати в чистому вигляді віконну систему. В процесі пошуку оптимальних рішень ми прийшли до ідеї комбінувати вищезгадані технології. На даному етапі виник ще один нюанс — у вертикалі стійки мають знаходитися на одному рівні, створювати суцільну лінію та забезпечувати гармонійний естетичний вигляд. Щоб в результаті все виглядало цілісно, ми спроєктували розташування стійок окремо для кожного поверху. Рама замовлялася індивідуально під певний поверх і навіть під конкретну кімнату. Вимірювалася та розраховувалася кожна стійка.

- Це досить великий обсяг додаткової роботи, можливо були варіанти спростити процес?

- Звичайно, під час реалізації проєкту ми розглядали різні варіанти, враховуючи безліч чинників і показників. Але пріоритетною для нас була позиція архітектора Антона Олійника — зберегти естетику будівель, оскільки будь-яке спрощення виконання віконних фасадів призвело б до втрати початкової концепції. Це перший аспект. Другий — вікна з розкішним панорамним видом, який є одним з ключових переваг об'єкта. В нашому розумінні панорамні вікна мають бути змонтовані рівномірно, без нагромадження стійками та елементами, які можуть заважати оглядовим можливостям. Ми пообіцяли клієнтам такі вікна, тому ми прийняли цей виклик.

- Ви згадували про зовнішнє фасадне огородження — у чому його особливість?

- Перша особливість — можливість витримувати навантаження під час штормових вітрів. Щоб у будинку з панорамними вікнами було комфортно у будь-яку пору року, фасад має бути надійно захищений. Ще на перших етапах будівництва потрібно виключити витік в стиках фасадів — він може з’являтися під час косого дощу. Власники апартаментів у KANDINSKY Odessa Residence точно зможуть уникнути сумного досвіду мешканців прилеглих об’єктів, забудовники яких не врахували ці нюанси, через що квартири регулярно затоплює під час дощу. Друга особливість — міцність стійок і фасадів у цілому. Ми проаналізували вплив будівель одна на одну, їхню висотність, великий розмір склопакетів і, звичайно, врахували високу парусність від вітрів. Навантаження на стійку на кутах фасаду становить 1000 МПа (мегапаскаль) та 600 МПа в його центральній частині. Ще один параметр — стійка повинна максимально зберігати тепло в приміщенні в холодну пору, а влітку не давати проникати спеці та підвищувати температуру всередині будівлі.

Третя особливість — величезна площа огороджувальних скляних конструкцій, які займають майже 50% та складають так званий другий фасад. Він опоясує весь будинок, тому його монтаж займає багато часу та трудовитрат. Крім естетичного призначення, скляні огородження мають бути максимально функціональними: влітку захищати будівлю від перегріву, взимку зберігати тепло всередині приміщень. Це одні з ключових принципів «пасивного будинку». Саме на них ми й орієнтувалися при подборі матеріалів для огородження. Вважаємо, що зовнішнє мультифункціональне та внутрішнє енергозберігаюче скло, яке ми обрали для фасадів KANDINSKY Odessa Residence, відповідає всім вимогам: влітку захищають від проникнення сонячних променів, а взимку, навпаки, забезпечують їхній доступ. Під час монтажу використовуються ексклюзивні кронштейни із захистом від промерзання. Команда зіткнулася з відсутністю готових рішень і схем, тому ми самі розробляли нові конструктиви кріплень і спеціально замовляли на заводі потрібні кронштейни. Зі склом та його оформленням треба було вирішити аналогічні завдання. Ми привезли з Італії унікальну машину, яка наносить цифровий друк на скло. Біла смуга на фасаді має не рівну лінію, як може здатися на перший погляд, — у кожного окремого скла свій унікальний дизайн та особливість друку.

- Як проходив вибір підрядників, які змогли втілити в реальність наші плани?

- Ми розробили прототип фасадів в Бельгії, в системі Avalon. Це спеціальна 3D кімната, яка дозволяє змоделювати фасад з урахуванням конструктивних особливостей будівлі та з точністю до кожної деталі. За допомогою цієї системи був розроблений прототип фасаду, який ми всією командою вивчали та тестували. А далі, на основі цього прототипу проходив тендер серед восьми вітчизняних та європейських виробників алюмінієвих конструкцій на виготовлення стійок. У ході конкурсу переміг великий європейський концерн Aluprof.

На наступному етапі ми обирали найкращого постачальника склопакетів. Однак ми вирішили піти далі, тому почали свій пошук з визначення найкращого скла та його якісних характеристик як матеріалу. Зазвичай виробники скла не беруть участі в подібних тендерах, оскільки вони працюють безпосередньо з виробниками склопакетів. Але ми встановили деякі важливі вимоги при виборі — міцність, колір, теплопровідність, тепловіддача та опір ультрафіолету. В цьому тендері переміг європейський виробник Guardian. І лише потім був проведений тендер на переробника склопакетів. Їх ми відбирали за такими критеріями, як шумоізоляція, теплопровідність і якість спайки. Наступним етапом було створення експозиторія — монтаж зразків на фасаді будівлі. Було змонтовано два поверхи, в процесі чого ми зрозуміли, що гнуті склопакети на кутах будинку виглядають набагато краще ніж стандартні рівні. Гнутий склопакет дозволяє уникнути установки додаткових рам та зберігає вид з вікон. В Україні існують всього два виробники, які працюють з такими склопакетами і тільки один з них може забезпечити вироби настільки великого розміру. Тому ми провели додатковий міжнародний тендер та обрали два постачальника склопакетів — «Паритет» та «Альтіс». І ключовим етапом роботи над фасадами стало визначення інжинірингової компанії, яка зможе якісно змонтувати ці фасади. В результаті тендеру було обрано компанію 'Білдінг Енерджі Альянс'.

- Скільки часу зайняло вирішення всіх цих завдань?

- Процес пошуку технічних рішень, розробки 3D моделі та створення експозиторів тривав близько 6 місяців. Протягом цього часу ми провели 7 додаткових тендерів, які допомогли знайти підрядників для вирішення поставлених завдань. Важливо відзначити, що нашою командою було розроблено індивідуальне рішення монтажу фасадів для всіх чотирьох будинків KANDINSKY Odessa Residence, але це, на жаль, вплинуло на тривалість будівництва секції № 3 і зумовило перенесення термінів введення в експлуатацію.

- Денис, ви розповіли про технічну частину процесу, хотілося б докладніше почути про переваги фасадів, які важливі для власників апартаментів.

Фасадне рішення, яке розробила наша команда, сьогодні є найскладнішим і найтехнологічнішим в Україні з точки зору його реалізації. Але всі зусилля, які ми доклали, дають неймовірний результат. Власники та гості апартаментів у KANDINSKY Odessa Residence зможуть насолоджуватися ексклюзивним краєвидом з панорамних вікон: дивлячись на море, здаватиметься, що ви вже на пляжі, адже нічого не заважає погляду. При цьому варто ще раз підкреслити технологічність віконних систем, які оснащені елементами пасивного будинку та мають теплозберігаючі функції. Та, звичайно, зовнішній вигляд фасадів — параметрична форма будівлі разом з нестандартними декоративними скляними фасадами створюватимуть незабутнє враження. Але найважливіше, на мій погляд — ми змогли забезпечити надійність і безпеку фасадних систем!

Відділ продажу:

  • м. Одеса, Французький бульвар, 63/65
  • info@kandinsky-residence.com.ua
  • пн - пт, 10.00 - 20.00
  • сб - нд, 10.00 - 18.00