Реконструкція «Казкового тунелю»

Казки моїх дитячих років постали в мені. Я живу у місті мистецтва, а значить, і в місті казки.

Василь Кандинський
Чи можна уявити життя без казки? Звичайно ж, ні. Століттями вона надихає нас яскравими образами, допомагаючи знаходити в житті правильні шляхи. Те саме можна сказати й про Одесу: тут казка веде до моря, а образи «Казкового тунелю» десятиліттями прикрашають спуск до пляжу та перетворюють його на одне зі знакових місць.
Хочемо подарувати йому нове життя та забезпечити його активну експлуатацію, тому в рамках благоустрою KANDINSKY Odessa Residence ми відремонтуємо та відкриємо «Казковий тунель».

Ми приступаємо до його реконструкції: замінимо ліфти, зробимо освітлення і вентиляцію, відреставруємо декоративну мозаїку на стінах і, головне, — збережемо зображення казкових героїв.
Реконструкція стане чудовим прикладом збереження унікальних міських цінностей для одеситів. Самобутні орнаменти, персонажі, знайомі з дитинства, яскрава мозаїка — радуватимуть кожного, хто сюди прийде. А прогулятися тунелем до моря буде комфортно, як раніше.
Вже понад 40 років «казкова» споруда з’єднує Французький бульвар з пляжем, забезпечуючи до нього швидкий і зручний маршрут, яким скоро зможуть скористатися всі охочі.
Спуститися в тунель можна буде з відкритої суспільної площі KANDINSKY Odessa Residence на спеціальному ліфті.

1
2

Історія

Історія «Казкового тунелю» розпочинається у 1970-х роках. Щоб спускатися до моря було зручно, тут встановили два ліфти і проклали тунель довжиною 224 м і глибиною 37,5 м. Роботи проходили з 1976 по 1979 роки. Стіни тунелю прикрасили цитатами класиків про море і декоративною кольоровою мозаїкою переважно із зображеннями героїв казок О.С. Пушкіна, завдяки яким тунель отримав свою назву і став відомим. Сьогодні ми дбаємо про культурні надбання міста і робимо все можливе, щоб це місце знову дарувало радість мешканцям Одеси та її гостям.

Результати досліджень

Першим етапом нашої роботи стало дослідження схилів, тунелю і ліфтової шахти.
Щоб оцінити несучу здатність конструкцій і визначити рівень їхнього пошкодження за час експлуатації, ми звернулися до Державного науково-дослідницького інституту будівельних конструкцій.

3
4

Після двох етапів дослідження, візуального та інструментального, фахівцями інституту не було виявлено ділянок, які могли б загрожувати безпеці, але — зафіксовано все, що потребує ремонту: тріщини і локальні дефекти в облицюванні стін і на підлозі, оголення і корозію арматури, сліди протікання.
Спеціальні кріплення тунелю у формі кілець (тюбінги) мають відхилення від проєктного положення на 10 см. Ми посилимо залізобетонні конструкції сталевим каркасом, а всі шви між ними закриємо гідроізоляційним матеріалом.

Ліфтова шахта має задовільний стан. Результати експертизи показали ряд незначних пошкоджень, які будуть усунені під час ремонту тунелю.
Оскільки тунель з ліфтом знаходиться на березі моря та одночасно у зоні схилів, ми проводимо геодезичні спостереження та враховуємо можливі навантаження на конструкції. Вже отримано заключення щодо планово-висотного положення тунелю, але це тільки один з етапів дослідження Одеської державної академії будівництва та архітектури. Наразі спостереження тривають.

5
6

Ліфти

Для спуску у тунель ми встановимо два ліфти фінського бренду KONE. Вже понад 70 років компанія працює на ринку СНД, а її продукція — ліфти, крани, екскаватори та траволатори — користуються високим попитом серед забудовників як житлової і комерційної нерухомості, так і промислових об’єктів.
Вантажопідйомність ліфтів у тунелі складатиме 1000 кг — одночасно один ліфт зможе перевозити 13 осіб.

Виробник
KONE
Кількість ліфтів
2
Вантажопідйом­ність
1000 кг / 13 осіб
Швидкість
1,6 м/с

Роботи у тунелі

Всі роботи у «Казковому тунелі» будуть завершені разом з будинками №1 і №2. Ми вже отримали результати експертизи, на підставі яких розробили проєкт реконструкції проходу до моря: маємо архітектурні рішення з підсилення конструкцій, влаштування електрики, опалення та вентиляції, також ми закупили ліфти. Значна частина робіт буде зосереджена на збереженні декоративної мозаїки та ремонті вхідної групи з боку пляжу.

7

Відділ продажу:

  • м. Одеса, Французький бульвар, 63/65
  • info@kandinsky-residence.com.ua
  • пн - пт, 10.00 - 20.00
  • сб - нд, 10.00 - 18.00